Andre forslag

Levering 1-2 dage
Fragt fra 35 kr.Gratis på ordrer over 549 kr.
Vi er Fremragende på Trustpilot
OBS! Dette produkt udgår og lageret skal tømmes - Gør et KUP inden det er for sent
Detaljer om garnet
-
- Brand:
- Mayflower
-
- Indhold:
- 35% alpaka, 35% uld, 30% nylon
-
- Vægt:
- 50 g
-
- Løbelængde:
- 300 m
-
- Garngruppe:
- Light, Bulky
-
- Anbefalede pinde:
- 4 mm
-
- Strikkefasthed:
- 10 x 10 cm = 22 m x 35 p
-
- Vaskeanvisning:
- Håndvask på maks. 30°C
-
- Hashtag:
- #hobbiinewskylight
New Sky Light fra danske Mayflower er en eksklusiv kvalitet sammensat af 35% uld, 35% alpaka og 30% nylon. Kombinationen gør garnet utrolig blødt og luftigt.
New Sky Light kommer i mange smukke farver, hvoraf der både er lyse nuancer der egner sig perfekt til forår og sommer, og mørkere efterårsnuancer, der leder tankerne hen på hyggelige, varme sweatre og uldne sokker.
Kombinationen af uld og nylon gør garnet både let og varmt, og det er derfor særdeles velegnet til projekter såsom trøjer, cardigans, ponchoer, og accessories som vanter og tørklæder.
Find opskrifter til denne vare her: Opskrifter (1)
Diana Reher
Virkelig lækkert garn. Jeg er i gang med at hækle en trøje til mig selv, og jeg glæder mig til det færdige resultat! Det er så blødt og lækkert at arbejde med, og jeg elsker, hvordan garnet givet et spil.
Stine
Virkelig lækkert garn, over en luftig strik ved at gå et par pinde op. Da det er alpaca “fæller” den ikke fibre. Lækker lun og smukke farver❤️
Mia Lund
Åååhhhhh hvorfor har jeg ikke brugt dette garn tidligere - det er SÅ skønt 🥰
Mere er allerede købt hjem - alle de bedste anbefalinger herfra.
Theresa
Mega lækkert garn. Let og dejlig varmt. Elastisk at strikke med uden at det trækker ud af facon fordi det er så let. Lækre farver at vælge mellem.
Majbritt
Skønt garn let lunt og i et væld af farver. Det holder sig pænt i vask, ( Jeg bruger uldvask og vasker altid i hånden ).