Hvordan melder jeg beskadigede, fejlbehæftede eller forkerte varer?

← Tilbage til FAQ

Først og fremmest beklager vi fejlen! Vi vil bruge denne oplevelse til at forbedre vores service i fremtiden. Kontakt os venligst på kundeservice@hobbii.dk hurtigst muligt med:

  • Dit ordrenummer
  • En liste over alle beskadigede, defekte eller forkerte varer
  • Billeder af de pågældende varer. Vedhæft venligst også billeder af pakken, hvis den var beskadiget, tapet eller sendt i en anden emballage end vores Hobbii-pose vist nedenfor
  • Dit ønske om erstatning (afhængig af lagerstatus), refusion eller tilgodehavende

Bemærk venligst, at tilbud om kompensation for defekte varer ikke er bindende, før en medarbejder har gennemgået din sag.

🌈 Knuder og partier: Bemærk venligst, at 3 knuder eller mindre pr. 50 g og mindre variationer i farve mellem lotnumre ikke betragtes som defekter. Se vores artikel ‘Lotnummer’ her for tips til at blande forskellige indfarvninger 😊

Et medlem af vores team vil kontakte dig hurtigst muligt for at hjælpe dig!
plastic-bag-2.jpg